WhatsApp

HER GÜN MİLYONLARCA MARKET POŞETİ KULLANILIYOR

HER GÜN MİLYONLARCA MARKET POŞETİ KULLANILIYOR

  • 947 Okuma
  • 24 Eylül 2020, 17:01

İnsanlar her gün marketlerden rutin olarak alışveriş yaparken günlük olarak ne kadar market poşeti tüketildiğini düşünmezler. Lakin ülke genelinde her gün marketlerde yapılan alışverişler sonrası milyonlarca poşet kullanılmaktadır. Dünya genelinde ise market alışverişlerinde günlük olarak kullanılan poşet miktarı 1 trilyona yaklaşmaktadır. Kullanılan bu poşetler genel olarak tek sefer sonrasında çöpe atılmakta ve bu da doğaya her gün milyonlarca plastik malzemenin geri dönemsine neden olmaktadır. Bu plastikler doğada çürüme süreleri dolayısı ile çevreye zarar vermektedirler. Bu konuda devlet tarafından doğaya zarar vermeyecek poşet üretiminde standartlar oluşturtulmaya çalışılmaktadır.

Market Poşeti Ne Kadar Sağlıklıdır?

Market alışverişlerinde kullanılan takviyeli poşette denilen market poşeti konusunda sağlık tartışmaları çok uzun süredir devam etmektedir. Poşet üreticileri tarafından poşetlerin baskılarının asla poşet içindeki ürüne geçmeyeceği her fırsatta belirtilmektedir. Poşetlerin hava, boya, koku gibi etkenlerden dolayı kullanım sırasında sıkıntı oluşturmayacağı, poşet içindeki malzemeye zarar vermeyeceği belirtilmektedir. Lakin uzmanlar marketlerde takviyeli poşetlerin yerine file ya da kese kağıdı kullanımının daha sağlıklı olacağını belirtmektedirler. Çevreciler tarafından da poşetlerin doğada çürümediği ve çevreye zarar verdiği iddia edilmektedir.

Market Poşeti Toptan Olarak Nasıl Temin Edilir?

Market işletmelerinizde kullanmak üzere market poşeti bastırmak istiyorsanız, poşet imalatı yapan firmalara sipariş vererek her kalitede, renkte ve boyutta poşet imal ettirebilirsiniz.

Bilgi Talep Formu